Její pastorkyňa

Nabídka Klicperova divadla pro školy zahrnuje kromě dopoledních představení i workshopy a prohlídky. U doprovodných programů si můžete vybrat z již vypsaných termínů, nebo nás kontaktovat pro domluvení individuálního termínu dle vašich potřeb a možností divadla.

Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Její pastorkyňa

Gabriela Preissová / režie: Diana Šoltýsová

Kostelnička a její pastorkyňa Jenůfa žijí v uzavřené vesnické komunitě. Pověst ctnostné ženy a respekt od sousedů jsou to hlavní, co se Kostelnička snaží uchránit. Co všechno musí ale udělat, aby toho dosáhla? Opravdu pýcha předchází pád? A kam až jsme schopní zajít, když někoho milujeme?

V dramatu Gabriely Preissové se v roli Kostelničky divákům představí Pavla Tomicová (v inscenaci z roku 1996 ztvárnila naopak Jenůfu). Do Klicperova divadla se vrátí režisérka Diana Nečásek Šoltýsová (režisérka inscenace HANA) na jejíž osobitý styl se můžete nyní těšit i na Hlavní scéně.

Délka představení 2:00 s přestávkou.

Upozornění: Z důvodu naplnění režijního záměru se v představení kouří cigareta.

Pracovní lístky ke stažení:

Podrobnosti události

Datum: Červen. 11 @ 10:00 - 12:00